Sesje studyjne to już przeżytek

Oryginalne sesje zdjęciowe

W dzisiejszych czasach nie ma chyba Pary Młodej, która podczas swojej uroczystości nie korzystałaby z usług fotografa. Zdjęcia ślubne stanowią niezapomnianą część tego wyjątkowego dnia, upamiętnione zostają przeżycia młodej pary, chwile wzruszenia i zabawy do białego rana.  Sesje zdjęciowe młodej pracy, niegdyś studyjne odeszły w niepamięć, dziś stawia się na oryginalność.

Kreatywny Fotograf

Czym jest zatem oryginalność? Jest czymś nowym, wyróżniającym, a każda Para Młoda chce być inna, wyjątkowa pod każdym calem. To właśnie fotografie pozwalają zapamiętać ten dzień na długo. Niewykluczalną tutaj funkcję pełni fotograf bez którego owe niezapomniane wspomnienia nie miałyby miejsca. To on zazwyczaj jest pomysłodawcą tzw. plenerów ślubnych, bardzo modnych w tym roku sesji górskich, a od nie dawno nawet zagranicznych. Ciepłe kraje to idealne krajobrazy, pełne słońca i zapierających dech w piersiach widoków, jednakże to nam nie zagwarantuje idealnego ujęcia. Niezbędnikiem jest naturalność Państwa Młodych.

 

Sesje Plenerowe

Jak to było kiedyś? Jeszcze nie tak dawno temu, sesje ślubne odbywały się w studium fotograficznym, na jednolitym tle z sezonowymi rekwizytami. Oczywiście wtedy nie było to czymś złym, dalej nie jest, ale… No właśnie, jest to „ale” – studyjne sesje ślubne często charakteryzowały się nudą, sztucznością, sprowadzały się wyłącznie do pozowania. Obecne sesje plenerowe często mają charakter dynamiczny, jazda rowerem, samochodem, ruch młodej pary nadaje zdjęciom lekkości i naturalności. Niestety, sesje plenerowe zazwyczaj są dodatkowo płatne, ceny wahają się od 500 zł do 2000 zł, a jeśli w grę wchodzi wyjazd zagraniczny ta kwota wzrasta. Jednakże pamiętaj, zdjęcia będą pamiątką na całe życie.